

Lezing Geologie: Virtuele paleontologie in Maastricht door Jesse Hennekam
11 november @ 19:30 - 22:00
| GratisOp 11 november 2025 geeft Jesse Hennekam (Maastricht Science Programme, Universiteit Maastricht) een lezing over: Virtuele paleontologie in Maastricht.
Wereldberoemd vanwege het Maastrichtien, de Henkeput om de hoek en de Neanderthalers in Belvédère: Maastricht en omgeving hebben een zeer rijk en interessant fossiel verleden. Als universitair docent gebruikt de spreker geavanceerde technieken uit andere disciplines om deze paleontologische schatten te onderzoeken. 3D structural light scanners, LiDAR, en fotogrammetrie worden toegepast om accuraat fossielen en field sites te digitaliseren. Op deze manier kunnen studenten en paleontologen hun vondsten verder analyseren en tegelijkertijd gemakkelijker delen met de buitenwereld.
Bijeenkomsten van de Geologische Vereniging Zuid-Limburg worden gehouden op de tweede DINSDAG van de maand en beginnen om 19.30 uur in het Museum Valkenburg, deur links onder naast de hoofdingang.
Ook niet-leden zijn van harte welkom. Heeft u vragen over de geologische vereniging, excursies, boeken, tijdschriften, mineralen, gesteenten en/of fossielen, kom dan eens naar de bijeenkomsten.
Deel dit bericht, kies je platform!
Entree voor het gehele museum:
- € 10,00 p.p. (incl. gratis kopje koffie)
- Studenten: € 5,00 p.p.
- Museumkaart, begunstigerskaart, ICOMkaart en vriendenpas geldig
- Kinderen tot 12 jaar onder begeleiding: gratis
- Voor speciale tentoonstellingen kan een toeslag worden gerekend.